fbpx

Co to jest home staging i dlaczego warto go stosować?

Co to jest home staging i dlaczego warto go stosować?

Co to jest home staging i dlaczego warto go stosować?

Macie problem ze sprzedażą mieszkania, telefon nie dzwoni, a skrzynka pocztowa jest pusta? Jeśli znalezienie nabywcy spędza Wam sen z powiek, to znaczy, że musicie zadać sobie pytanie – Co to jest home staging i jak może mi pomóc? Ta technika pomoże Wam nie tylko znaleźć najemcę, a również zwiększy Wasze przychody z dokonanej inwestycji. Przedstawimy Wam, dlaczego warto stosować zasady home stagingu i jak zacząć zarabiać na lokalu, który nie wzbudzał do tej pory zainteresowania.

Home staging bez tajemnic

Home staging to sztuka zaaranżowania wnętrza nieruchomości pod sprzedaż lub wynajem. Zwiększenie atrakcyjności lokalu ma na celu zachęcenie jak największej liczby potencjalnych kontrahentów do sfinalizowania transakcji. Przy niewielkim nakładzie środków można skutecznie przyspieszyć sprzedaż bądź wynajem lokalu i uzyskać przy tym wyższe dochody. Dla wielu osób szukających lokum jego cena nie jest najważniejszym kryterium wyboru. W dzisiejszych czasach ludzie nie szukają jedynie dachu nad głową, ale także miejsca, w którym poczują się komfortowo i będą mogli realizować swoje pasje i czerpać przyjemność z mieszkania. Dlatego najważniejsze jest pierwsze wrażenie! To od niego zależy czy ktoś będzie chciał spędzać czas w mieszkaniu, czy ucieknie po pierwszych sekundach oglądania.

Home staging – jak zacząć?

Nie łatwo przyciągnąć czujne oko przyszłego nabywcy bądź najemcy. Większość ludzi jest wzrokowcami, więc zainteresowanie wzbudzi atrakcyjny i ciekawy wygląd. Na złapanie zainteresowania interesariusza w internecie mamy tylko sekundy. Jak więc zacząć z home stagingiem, aby wybić się spośród licznych ofert innych osób wystawiających swoje nieruchomości? Po pierwsze musimy wnieść do wnętrza zmiany. Ogłoszenie, które dosajemy, powinno się wyróżniać. Oprócz odpowiedniej aranżacji wnętrza bardzo ważne są estetyczne zdjęcia. Bez nich nawet po najlepszej reorganizacji przestrzeni nie osiągniemy oczekiwanych wyników. Kluczowym założeniem home stagingu jest również to, że nasze działania powinny być relatywnie tanie, a budżet, który włożymy w odświeżenie lokalu, powinien się zwrócić z nawiązką.

Zasady home stagingu

Każdy, kto chce skorzystać z profesjonalnej aranżacji wnętrz, na początek powinien postawić się w roli najemcy lub kupującego. Należy zastanowić się, czego taka osoba oczekuje szukając dla siebie mieszkania.

  1. Jedną z podstawowych zasad jest – brak spersonalizowanego wystroju wnętrza. Przestrzeń powinna być w miarę neutralna, aby potencjalny nabywca był w stanie sobie wyobrazić, jak sam ją urządzi.
  2. Ściany najlepiej pomalować na biało lub postawić na inne jasne, neutralne kolory, takie jak beże i szarości. Taki zabieg pozwoli bez problemu dobrać dodatki do wnętrza, a także optycznie je powiększy.
  3. Jeśli chodzi o meble, to warto pozbyć się wszystkich tych, które są w złym stanie lub niekorzystnie wyglądają. Bibeloty zbierające kurz również nie będą przydatne. Kierujemy się zasadą, mniej znaczy lepiej.
  4. Jeśli jednak naszemu wnętrzu brakuje dodatków, nie przepłacajmy i przejrzyjmy ogłoszenia z używanymi przedmiotami. Czasem może się udać, znaleźć coś kompletnie za darmo.
  5. Mieszkanie powinno być przede wszystkim czyste. Umyte okna, podłogi i starte kurze są koniecznością. Dodatkowo zadbajmy o przyjemny zapach, inwestując w olejki eteryczne lub odświeżacze powietrza.
  6. Pozbywamy się wszelkich usterek. Każdy najmniejszy drobiazg jest ważny. Przeciekający kran czy skrzypiące drzwi nie zrobią najlepszego wrażenia na oglądającym.
  7. Główną rolę przy wyborze mieszkania odgrywa kuchnia i łazienka. Powinny być nieskazitelnie czyste i zachęcające. Nie zapominajmy o doczyszczeniu piekarnika i wszystkich innych dostępnych sprzętów.
  8. Jedną z kluczowych zasad home stagingu jest odpowiednie oświetlenie. W znaczącym stopniu wpływa ono na nastrój zainteresowanej osoby. Jeśli oglądanie mieszkania przypada na wieczór, zadbajmy o lampy z ciepłym światłem.
  9. Przyjemny efekt osiągniemy również, umieszczając w naszej przestrzeni zielone rośliny. Sprawi to, że lokal nabierze życia, a nabywca będzie w stanie wyobrazić sobie, że już w nim mieszka.

Home staging w Polsce

Na naszym rodzimym rynku pojęcie to nie jest jeszcze bardzo popularne. Właściciele mieszkań uważają, że nie warto inwestować w odświeżenie mieszkania. Myślą, że stracą na tym czas i pieniądze, a nabywcy lub najemcy i tak się nie znajdą. Prawda jest jednak taka, że większość klientów już po pierwszym wrażeniu wie, czy chciałoby zamieszkać w danym miejscu. Badania przeprowadzone w USA potwierdzają̨, że zaledwie 90 sekund wystarczy, aby podjąć decyzję, czy chcemy kupić lub nająć mieszkanie. National Association of Realtors wydało raport „2021 Profile of Home Staging”, z którego wynika, że 23% agentów sprzedażowych zauważa wzrost od 1-5% w wartości ofert, które zastosowały zasady home stagingu w porównaniu z podobnymi nieruchomościami, które tego nie zrobiły. Co ważne, 82% agentów zauważyło, że home staging zdecydowanie ułatwia potencjalnym kupującym/wynajmującym wizualizowanie sobie nieruchomości jako przyszłego domu. Home staging w Polsce jest coraz częściej zauważalny. Mimo niskiej popularności zauważamy powoli tendencję wzrostową. Czy nasz lokalny rynek jest gotowy na takie zmiany?

Podsumowanie

Wiecie już, co to jest home staging i jakie niesie za sobą korzyści, a więc możecie teraz w łatwy sposób zwiększyć atrakcyjność Waszego mieszkania i trafić w gusta klientów. Warto skorzystać ze wszystkich zasad home stagingu, aby zwiększyć skuteczność i wyróżnić się spośród innych ofert. Jeśli sami nie macie czasu na przeprojektowanie mieszkania, zawsze możecie skorzystać z usług profesjonalnego home stagera. Osoba ta przygotuje Wam nieruchomości pod sprzedaż lub wynajem. Mieszkanie zostanie przygotowane w taki sposób, by udało się jak najszybciej przeprowadzić korzystną transakcję.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ O WYNAJMIE MIESZKAŃ?

POROZMAWIAJMY O TWOICH POTRZEBACH

Wyślij do nas wiadomość za pomocą poniższego formularza kontaktowego w celu zgłoszenia zapytania na temat usługi zarządzania dla wspólnoty mieszkaniowej, zarządzania najmem lub pośrednictwa w sprzedaży lokalu.  Podobne wpisy