fbpx

Ekologiczne osiedla i homeoffice – najważniejsze trendy mieszkaniowe

Ekologiczne osiedla i homeoffice – najważniejsze trendy mieszkaniowe

Ekologiczne osiedla i homeoffice – najważniejsze trendy mieszkaniowe

Rynek nieruchomości ciągle się zmienia i dostosowuje pod aktualne trendy mieszkaniowe. Inwestując w mieszkanie, warto kierować się tym, co aktualnie przyciąga ludzi, dzięki czemu zainteresowanie lokalami może wzrosnąć. Przygotowaliśmy dzisiaj dla Was spis najważniejszych kierunków, jakie obiera rynek mieszkań w Polsce.

Ekologiczne osiedla

Coraz więcej młodych ludzi dba o to, aby mieszkanie, w którym przyszło im żyć, miało jak najwięcej ekologicznych rozwiązań. Wykończenie bezpiecznymi materiałami wolnymi od toksyn, inteligentne funkcje typu Smart home, które pomagają zmniejszyć zużycie energii i wody, czy bliskie tereny zielone to najczęstsze oczekiwania, jakie mieszkańcy mają wobec nowoczesnych osiedli. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również usługi typu car sharing i specjalnie zaadoptowane parkingi pod konkretnych usługodawców.

Mały metraż mieszkania

Jak podaje raport „Mieszkałbym. Czego od domu oczekują Polacy” średni metraż mieszkania w mieście zmalał między 2008 a 2019 r. o 16,2 m2. To oznacza, że domownikom jeszcze trudniej jest odpowiednio zagospodarować przestrzeń. Pytanie, jak urządzić małe mieszkanie nasuwa się coraz częściej. W tym właśnie pomagają modułowe rozwiązania, minimalizm czy triki na optyczne powiększenie wnętrza. Coraz więcej mieszkańców zwraca też uwagę na funkcjonalność mebli, decydując się często na zlecenie wykonania niektórych części wyposażenia stolarzowi. Wszystko po to, aby jak najlepiej wykorzystać małą przestrzeń i nadać jej jak najlepszego charakteru.

Home office

Rozwój pracy zdalnej spowodowała pandemia COVID-19. Większość firm przeszła na home office. Ludzie w swoich mieszkaniach musieli wygospodarować miejsce na komputer, biurko, segregatory wraz z dokumentami czy inne potrzebne przybory. Mimo że możliwość pracy w biurze dawno powróciła, to i tak wiele osób wciąż woli pracować online. Polacy potrzebują miejsca na domowe biuro z dobrym, najlepiej naturalnym oświetleniem. To stawia dużo wyzwań, zwłaszcza w kontekście małych mieszkań i ewentualności powrotu zdalnego nauczania.

Podsumowanie

Choć popularne rozwiązania na osiedlach mieszkaniowych wciąż się zmieniają, to można wyróżnić kilka silnie przodujących. Warto obserwować co się dzieje na rynku i powoli wprowadzać zmiany w kierunku panujących trendów. Jeżeli jesteście ciekawi innych wniosków odnośnie do wymagań mieszkaniowych ostatnich lat, zachęcamy do zapoznania się z raportem Otodom „Mieszkałbym. Czego od domu oczekują Polacy”.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ O WYNAJMIE MIESZKAŃ?

POROZMAWIAJMY O TWOICH POTRZEBACH

Wyślij do nas wiadomość za pomocą poniższego formularza kontaktowego w celu zgłoszenia zapytania na temat usługi zarządzania dla wspólnoty mieszkaniowej, zarządzania najmem lub pośrednictwa w sprzedaży lokalu.    Podobne wpisy