fbpx

Jak urządzić kuchnię w mieszkaniu na wynajem?

Jak urządzić kuchnię w mieszkaniu na wynajem?

5 praktycznych porad, jak urządzić kuchnię w mieszkaniu na wynajem

Prawidłowe, praktyczne i estetyczne urządzenie kuchni w mieszkaniu na wynajem jest niezwykle ważne. Mówi się, że kuchnia to serce domu. To na to pomieszczenie zwracają największą uwagę potencjalni najemcy i po jego stanie oceniają resztę mieszkania. Dobrze zaprojektowana kuchnia to podstawa do szybkiego znalezienia lokatora.

Na co zwrócić szczególną uwagę urządzając kuchnię pod wynajem? Przedstawiamy 5 najważniejszych elementów, które sprawią, że pomieszczenie to będzie reklamą całego mieszkania!

Sprawdź instalacje

Mimo że instalacje kuchenne nie są pierwszą rzeczą, którą w mieszkaniu spostrzegą potencjalni lokatorzy, warto sprawdzić ich stan.

Szczególną uwagę należy zwrócić na systemy w starszym budownictwie. Tam nierzadko spotyka się instalacje aluminiowe, w których dochodzi do częstego przepalania się przewodów. Jeżeli w mieszkaniu znajdują się miedziane kable, należy dokonać przeglądu i koniecznych napraw. Wymiana całości nie będzie potrzebna.

Nie powinniśmy zapominać o sprawdzeniu stanu gniazdek elektrycznych i włączników. Te elementy są intensywnie użytkowane przez lokatorów i po latach mogą już nie działać lub wyglądać nieestetycznie.

Sprawdzić należy także szczelność rur i kranów, a także instalacji gazowej. Poza oczywistym aspektem bezpieczeństwa pozwoli to także na oszczędności. Nieszczelny kran łączy się z wyższymi wydatkami za wodę, a najemcy zwrócą uwagę na wysokość rachunków.

Pomaluj ściany na neutralne kolory

Przy urządzaniu mieszkania na wynajem należy kierować się zasadą, że mniej znaczy więcej. Mniej kolorów oznacza, że potencjalnie mieszkanie przypadnie do gustu większej ilości najemców.

Wybierając paletę barw, warto skupić się na jasnych, neutralnych kolorach. Od paru lat w modzie pozostają beże, szarości i biele. Są to bardzo dobre kolory pasujące do kuchni w mieszkaniu na wynajem. Najprostszym rozwiązaniem pozostaje wybór spośród nich bieli.

Kolor ten optycznie powiększa pomieszczenie i daje poczucie czystości. Biel jest idealną bazą do innych kolorów, jeżeli wynajmujący zdecyduje się na przemalowanie ścian. Dodatkowo stanowi świetne tło do zaaranżowania barwnych dodatków i mebli. Warto pamiętać, że białe farby są najtańsze i łatwo dzięki temu regularnie odświeżać kolor.

Kup podstawowe sprzęty AGD

Kuchnia na wynajem, w której nie znajdziemy ani lodówki, ani kuchenki bardziej niż zachęcać, będzie odrzucać potencjalnych najmujących. Przeważnie osoby wynajmujące lokale nie posiadają i nie chcą kupować takich sprzętów na własną rękę.

Do najważniejszych elementów, które powinny znaleźć się w kuchni w mieszkaniu na wynajem, zaliczamy: lodówkę, piekarnik, kuchenkę gazową lub płytę indukcyjną. Pozostałe sprzęty, które powinny znaleźć się w kuchni, jak mikrofalówka czy czajnik zależą od tego, ile planujemy wydać na urządzenia AGD. Są one niewątpliwie zaletą dla wynajmującego, ponieważ oszczędzają kłopotu z ich zakupem i przewożeniem.

Wybierając urządzenia, należy zwrócić uwagę na to, aby były one energooszczędne – potencjalny lokator na pewno doceni oszczędność prądu.

Postaw na funkcjonalność

Najczęściej, kiedy inwestujemy w mieszkanie na wynajem, nie ma w nim obszernej kuchni. Dominują raczej te wąskie i małe. Szczególnie ważne jest dobre zaplanowanie takiej przestrzeni tak, aby wykorzystać każdy możliwy metr kwadratowy.

Niezbędne będą tutaj głębokie, pojemne szuflady, półki i szafki, które mogą nawet sięgać sufitu. Bardzo modnym, a zarazem praktycznym rozwiązaniem są szafki typu cargo. Są to meble kuchenne wyposażone w kosze i półki zamontowane na specjalnych stelażach. Można je wysunąć i umożliwić bezproblemowy dostęp do produktów w niej przechowywanych.

Kupując funkcjonalne meble, nie możemy zapomnieć o ich trwałości. Warto wybrać takie sprzęty, które starczą na dłużej i nie trzeba będzie ich wymieniać po każdym najemcy. Przed zakupem należy dokładnie zapoznać się z ich konstrukcją i upewnić się, że elementy takie jak zawiasy nie są wykonane z kiepskiej jakości materiałów.

Ogranicz ilość dekoracji

Ostatnim, ale równie ważnym elementem jest już sam wystrój wnętrza. Podobnie jak w przypadku kolorów ścian powinniśmy przestrzegać tutaj zasady mniej, znaczy więcej.

Pewne dekoracje powinny jednak znaleźć się w kuchni, żeby wydawała się ona potencjalnym lokatorom bardziej przyjazna. Powinni oni mieć jednak możliwość zagospodarowania przestrzeni swoimi przedmiotami dopasowanymi do ich indywidualnego gustu.

Podczas prezentacji mieszkania warto zadbać o to, żeby w kuchni znalazła się roślina lub zioła oraz świeże owoce i warzywa, które sprawią, że przestrzeń nieco ożywi się i stanie się przystępniejsza dla oglądających.

Urządzanie mieszkania na wynajem jest dla wielu właścicieli niemałym wyzwaniem – szczególnie jeżeli jest to ich pierwszy lokal inwestycyjny. Warto pamiętać, że dobrze urządzona kuchnia w takim mieszkaniu jest podstawą szybkiego wynajmu, a co za tym idzie także przychodu. Jak urządzić kuchnię w mieszkaniu na wynajem? Według nas należy postawić na: uniwersalność, neutralność i funkcjonalność. Mając to na uwadze łatwiej urządzić przestrzeń tak, aby odpowiadała potrzebom najemców i przyniosła właścicielowi szybki zysk.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ O WYNAJMIE MIESZKAŃ?

POROZMAWIAJMY O TWOICH POTRZEBACH

Wyślij do nas wiadomość za pomocą poniższego formularza kontaktowego w celu zgłoszenia zapytania na temat usługi zarządzania dla wspólnoty mieszkaniowej, zarządzania najmem lub pośrednictwa w sprzedaży lokalu.    Related Posts