fbpx

Kim jest zarządca nieruchomości?

Kim jest zarządca nieruchomości?

Kim jest zarządca nieruchomości?

Zarządca nieruchomości wybierany jest przez wspólnotę mieszkaniową lub właściciela i nie potrzebuje specjalnych uprawnień, lub wykształcenia, aby sprawować tę funkcję. Jest to osoba, która na bazie swojego doświadczenia ma za zadanie utrzymać budynek w stanie nienaruszonym i proponować rozwiązania wpływające na dalszy rozwój nieruchomości.

Obowiązki zarządcy

Zarządca jest reprezentantem właściciela lub wspólnoty mieszkaniowej co oznacza, że ma prawo prowadzić działania windykacyjne, zwoływać zebrania wspólnoty mieszkaniowej oraz zawierać umowy z dostawcami usług, świadczonych na rzecz nieruchomości. Jego głównym zadaniem jest utrzymanie budynku w stanie nienaruszonym i inwestowanie w niego w taki sposób, by zwiększał swoją wartość rynkową.

W działaniu zarządcy ważnym elementem jest trzymanie się etyki zawodowej oraz stosowanie się do przepisów prawa, w związku z czym taka osoba musi mieć obszerną wiedzę w tym zakresie. To istotne, ponieważ zarządca odpowiada również za prowadzenie dokumentacji finansowej i technicznej nieruchomości oraz wprowadzania, wcześniej zaakceptowanych przez wspólnotę mieszkaniową przepisów.

Cechy zarządcy

Oprócz umiejętności twardych, takich jak znajomość prawa, rynku nieruchomości i umiejętności zarządzania, kierujący budynkiem powinien mieć konkretne cechy, aby skutecznie wykonywać swoją pracę. Najważniejsze jest to, aby była to osoba uczciwa, która na celu będzie miała dobro nieruchomości i jej właściciela. Intencje są w tym zawodzie istotne, ponieważ wtedy wszelkie podejmowane działania wykonywane są w słusznym celu.

Rynek również cały czas się zmienia i specjaliści w tym fachu ciągle zbierają nowe doświadczenie, szkolą się i rozwijają, aby nie zostać w tyle. Przydaje się również umiejętność znajdowania nowych, innowacyjnych i optymalnych rozwiązań co pozwala na skuteczne zarządzanie budynkiem.

Podsumowanie

Zarządzanie nieruchomościami to odpowiedzialne zadanie, które wymaga wiele pracy, doświadczenia i wiedzy, dlatego warto zatrudnić profesjonalnego zarządcę do współpracy. Jest on nieocenionym wsparciem i kierowany dobrem budynku, znacznie przyczyni się do jego rozwoju.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ O WYNAJMIE MIESZKAŃ?

POROZMAWIAJMY O TWOICH POTRZEBACH

Wyślij do nas wiadomość za pomocą poniższego formularza kontaktowego w celu zgłoszenia zapytania na temat usługi zarządzania dla wspólnoty mieszkaniowej, zarządzania najmem lub pośrednictwa w sprzedaży lokalu.    Podobne wpisy