fbpx

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania na wynajem?

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania na wynajem?

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania na wynajem?

To pytanie zadaje sobie każdy, kto szuka lokalu do wynajęcia. Od oglądania lokum w Internecie do podpisania umowy długa droga, a samo rozglądanie się za nim zajmuje chętnemu już sporo czasu. Podobnie jest z osobami, które chcą wynająć swoje mieszkanie obcej osobie. Dużo czasu poświęcamy przygotowaniu oferty, a w momencie zgłoszenia się chętnych robimy wszystko, aby pomieszczenia wyglądały jak najkorzystniej. Na co zwracają uwagę przyszli lokatorzy?

Wygląd i stan techniczny mieszkania

Najemcy najbardziej zwracają uwagę na estetykę wnętrza. Szykując mieszkanie pod wynajem, warto zatem zwrócić uwagę na jego walory wizualne. Kolor ścian, mebli oraz ich ułożenie mogą sporo zmienić w odbiorze przyszłego lokatora, ponieważ może sprawić to, że mieszkanie będzie postrzegane np. jako większe lub atrakcyjniejsze. Ważny jest również zapach. Warto umieścić w pomieszczeniach odświeżacze powietrza lub olejki zapachowe. Ponadto przed wizytą potencjalnego lokatora, warto sprawdzić stan techniczny okien, odpływów i ścian, ponieważ przyszli najemcy często o nie pytają.

Wyposażenie i umeblowanie

Kolejnym aspektem, na który zwracają uwagę najemcy to wyposażenie mieszkania. Często pytania dotyczą działania urządzeń oraz sposobu rozliczania się z ewentualnych zniszczeń. Warto przygotować się na wszystkie możliwe pytania! Pamiętajmy także o tym, aby w umowie znalazł się spis zawartości lokalu, w którym dodatkowo umieścimy zdjęcia pokazujące obecny stan wyposażenia.

Umowa i opłaty

Umowa jest najważniejszym aspektem zarówno dla najemcy, jak i właściciela. Nie może w niej zabraknąć informacji o uprawnieniach lokatora, sposobie opłacania czynszu i mediów. Przyszłych lokatorów interesują również dane kontaktowe wynajmującego, liczba kluczy do mieszkania, czy możliwość ewentualnych zmian wysokości czynszu. Chętni często pytają również o średnią wysokość opłat w poszczególnych porach roku oraz okres, rodzaj i czas wypowiedzenia umowy najmu mieszkania.

Podsumowanie

Przygotowując mieszkanie pod wynajem, warto zadać sobie pytania, stawiając się w roli przyszłych najemców. Zastanówmy się na co byśmy sami zwrócili uwagę podczas szukania mieszkania. Odpowiedzi, jakie otrzymamy, są wyznacznikiem tego, jak się przygotować przed opublikowaniem ogłoszenia dotyczącego wynajmu mieszkania. Dzięki temu szybciej znajdziemy potencjalnych lokatorów!

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ O WYNAJMIE MIESZKAŃ?

POROZMAWIAJMY O TWOICH POTRZEBACH

Wyślij do nas wiadomość za pomocą poniższego formularza kontaktowego w celu zgłoszenia zapytania na temat usługi zarządzania dla wspólnoty mieszkaniowej, zarządzania najmem lub pośrednictwa w sprzedaży lokalu.    Podobne wpisy