fbpx

Na czym polega i dla kogo jest zarządzanie najmem?

Na czym polega i dla kogo jest zarządzanie najmem?

Na czym polega i dla kogo jest zarządzanie najmem?

Ostatnimi czasy bardzo popularną metodą ulokowania swoich oszczędności jest kupno mieszkania na wynajem. Zdarzają się również osoby, które odziedziczyły lokal po krewnych i nie chcą, aby stał on pusty, generując dodatkowe koszty w postaci czynszu. Podjęcie się próby samodzielnej obsługi najmu, może okazać się przykrym zderzeniem z rzeczywistością. Najczęściej pojawiać zaczynają się problemy, o których właściciele mieszkań wcześniej nie myśleli. Jednak w miarę rozwoju rynku nieruchomości, coraz częściej spotkać można się z usługą, będącą odpowiedzią na problemy tych osób. Mowa o zarządzaniu najmem.

W czym pomoże nam firma zarządzająca najmem?

Zakres zadań, jakimi zajmie się firma zarządzająca najem, jest zależny od zapisów w umowie zawartej z właścicielem. Resideo zajmuje się kompleksowo obsługą najmu, dając właścicielom pewność, że ich majątek jest bezpieczny. Przeprowadzamy klientów przez cały proces, tak by wszystko było jasne i przejrzyste. Dzięki temu nie muszą się o nic martwić.

Jeszcze zanim rozpocznie się najem

Aby kompleksowo pomagać naszym klientom, oferujemy rozpoczęcie współpracy już na najwcześniejszym etapie, czyli szukania mieszkania na wynajem. Nasze doświadczenie pozwala wybrać lokal, który będzie atrakcyjny zarówno dla przyszłego właściciela, jak i potencjalnych lokatorów. Zajmujemy się skompletowaniem niezbędnej dokumentacji. Doradzamy również w kwestiach meblowania mieszkania, tak, by było funkcjonalne. Kiedy wszystko jest gotowe, przygotowujemy marketingową ofertę lokalu.

My działamy, Ty się nie martwisz!
Po naszej stronie leży znalezienie odpowiednich lokatorów i ich weryfikacja. Przygotowujemy umowę, która zabezpiecza interes właściciela mieszkania i przekazujemy klucze nowym mieszkańcom. Od tej pory właściciel już tylko zarabia, a my zajmujemy się obsługą najmu. Pilnujemy regularnych wpłat czynszu i interweniujemy, kiedy one nie następują. Nasza usługa zarządzania najmem obejmuje również organizację wszelkich koniecznych napraw i remontów oraz regulację opłat za media. A co kiedy lokatorom, kończy się umowa i mieszkanie na wynajem stoi puste? Nie naliczamy właścicielowi żadnych kosztów.

Dla kogo jest zarządzanie najmem?

Jak już wspomnieliśmy, wynajem mieszkań jest coraz popularniejszy w naszym kraju i decyduje się na niego wiele osób. W związku z tym pojawia się również coraz więcej firm zarządzających najmem. Dla kogo usługa ta jest idealna?

Mieszkający poza miastem

Na pewno skorzystanie z obsługi najmu będzie dobrym pomysłem dla osób, posiadających mieszkanie poza lokalizacją swojego zamieszkania. Zajmowanie się czynnościami związanymi z lokalem jest bardzo utrudnione, a czasem wręcz niemożliwe, kiedy nie ma nas na miejscu. Są to inwestorzy, ale także osoby, które z różnych przyczyn stają się właścicielami lokalu w innym mieście i nie chcą, aby generował on koszty w postaci czynszu.

Pierwsze mieszkanie na wynajem

Skorzystanie z usługi zarządzania najmem będzie dobrym pomysłem dla osób, które dopiero rozpoczynają (lub mają w planach) obsługę najmu. Początkowo wszystko wydaje się proste, jednak dość szybko można się przekonać, że w tym biznesie pojawia się wiele problemów. Brak doświadczenia na pewno nie będzie sprzymierzeńcem w ich rozwiązaniu. Trudności w ustaleniu kwoty czynszu, hałaśliwi lokatorzy, czy konieczność remontów to tylko niektóre z nich. Firma zarządzająca najem wie, jak sobie z nimi poradzić.

Ceniący sobie spokój i czas

Choć niektórym wydaje się, że mieszkanie na wynajem generuje nam jedynie dochód pasywny, nie jest to do końca prawdą. Niektóre czynności, związane z obsługą najmu, jak chociażby spotkania z potencjalnymi lokatorami, zajmują naprawę sporo czasu. Jest też druga kategoria spraw, które nie tylko zabiorą na cenne godziny, ale także mogą przyczynić się do przysłowiowego rwania włosów z głowy. Dobrym przykładem są chociażby nieodpowiedzialni lokatorzy lub nagłe sytuacje jak zalanie łazienki sąsiadowi. Jeżeli chcemy uniknąć stresu i nerwów, a dodatkowo mieć więcej czasu dla sobie i bliskich, usługa zarządzania najmem będzie dla nas idealnym rozwiązaniem!

Podsumowanie

Firma zarządzająca najmem zapewnia kompleksową obsługę nieruchomości. Pozwala nie tylko zaoszczędzić czas, ale również uniknąć sytuacji generujących niepotrzebny stres. Dedykowana jest tak naprawdę dla każdego. Warto zatem przemyśleć, czy powierzenie obsługi najmu specjalistom, nie będzie najlepszym rozwiązaniem także w Waszym przypadku.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ O WYNAJMIE MIESZKAŃ?

POROZMAWIAJMY O TWOICH POTRZEBACH

Wyślij do nas wiadomość za pomocą poniższego formularza kontaktowego w celu zgłoszenia zapytania na temat usługi zarządzania dla wspólnoty mieszkaniowej, zarządzania najmem lub pośrednictwa w sprzedaży lokalu.    Podobne wpisy