fbpx

W jaki sposób pozbyć się owadów z mieszkania?

W jaki sposób pozbyć się owadów z mieszkania?

W jaki sposób pozbyć się owadów z mieszkania?

W naszych domach często pojawiają się niechciani lokatorzy. Muszki owocówki, muchy czy rybiki uwielbiają towarzyszyć domownikom w codziennych czynnościach i niestety często nie dają o sobie znać, dopóki nie zadomowią się na stałe. W takim przypadku warto zadać sobie pytanie, skąd te owady się wzięły? Idealnymi warunkami do rozwoju szkodników są kurz, brud i wilgoć. To one przyciągają i zachęcają do rozmnażania się owadów. Ich jaja czy odchody są niewidoczne i często przedostają się do domu… na zakupach z supermarketu! Zatem w jaki sposób pozbyć się owadów z mieszkania?

Co odstrasza owady?

Owady mają swoje ulubione zapachy, ale również te, których nie znoszą. Lawenda to jedna z niewielu roślin, której zapach odstrasza muszki owocówki, muchy i wiele innych szkodników. Warto również zastosować liść laurowy lub cytrynę. Ich aromat skutecznie działa na szereg różnych owadów, dzięki czemu nie musimy korzystać z chemicznych oprysków. Pamiętajmy, że insekty bardzo lubią słodkie zapachy, dlatego to blisko nich można spotkać najwięcej szkodników.

Domowe sposoby na owady w domu

Nie trzeba kupować gotowych preparatów ze sklepu, aby poradzić sobie z owadami w domu. Alternatywnymi sposobami możemy dać sobie radę równie dobrze, jak przy użyciu środków chemicznych. Bardzo dobrze sprawdzą się różnego rodzaju olejki eteryczne – warto wybrać zapachy, za którymi insekty nie przepadają, gdyż sprawdzą się wtedy najlepiej. Dobrym sposobem będzie również inwestycja w kominki zapachowe, które możemy położyć blisko „trudnego miejsca”. Woski do takich kominków często są zapachowe, a aromat sami możemy wybrać pod kątem najbardziej uciążliwego owada. Dobrze jest też przykrywać jedzenie, zwłaszcza to słodkie — dzięki temu nie będziemy przyciągać niechcianych szkodników do domu. Równie pożyteczne są pułapki feromonowe, które można przykleić na szafkach, na drzwiach lub ścianach.

Jak zapobiegać?

Aby ponownie nie nabawić się kłopotliwych lokatorów, możemy wprowadzić do swoich nawyków kilka czynności. Po pierwsze, dokładnie i regularnie mycie pomieszczeń. W czystych i suchych miejscach niezbyt chętnie przesiadują szkodniki. Właśnie dlatego należy pilnować porządku mieszkania, a zwłaszcza kuchni i łazienek.
Po drugie, warto po powrocie z zakupów umyć owoce i warzywa, ponieważ na nich mogą rozwijać się jaja m.in. muszek owocówek. Dzięki dokładnemu oczyszczeniu wyeliminujemy ryzyko przeniesienia jaj na inne przedmioty i tym samym rozmnożenia się insektów. Warto również wszystkie nowo zakupione, suche produkty przesypać do zamkniętego opakowania, najlepiej szklanego. To powstrzyma szkodniki przed przedostaniem się do jedzenia i uniemożliwi im zagnieżdżenie się w jednym miejscu na stałe.
Kolejnym sposobem jest zamykanie okien wieczorem, gdy mamy zapalone światło w pomieszczeniu. Jeśli jednak noc jest zbyt ciepła, aby spać bez otwartego okna, polecamy założenie moskitiery. Pomoże ona skutecznie w zatrzymaniu insektów na dworze. W momencie, gdy widzimy pierwsze oznaki zagnieżdżenia się owadów, warto przemyć wszystkie szafki wodą z octem lub płynem do naczyń, a dzięki temu zatrzymamy rozwój insekciej rodziny w naszym mieszkaniu.

Podsumowanie

Owady są częstą zmorą dla domowników. Jednak prostymi sposobami, możemy zapobiec ich rozprzestrzenianiu. Warto przyjrzeć się domowym sposobom na walkę ze szkodnikami – są tanie i często równie skuteczne jak te chemiczne. Dzięki regularnym działaniom możemy pozbyć się insektów i tym samym móc spokojnie żyć w swoim mieszkaniu.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ O WYNAJMIE MIESZKAŃ?

POROZMAWIAJMY O TWOICH POTRZEBACH

Wyślij do nas wiadomość za pomocą poniższego formularza kontaktowego w celu zgłoszenia zapytania na temat usługi zarządzania dla wspólnoty mieszkaniowej, zarządzania najmem lub pośrednictwa w sprzedaży lokalu.    Podobne wpisy